2020 оны 02 сарын 18
ӨВ НИЙГЭМ

САР ШИНИЙН БОСГОН ДЭЭР 57 ЭРХЭМ ТӨРИЙН ДЭЭД ОДОН МЕДАЛЬ ГАРДАН АВЛАА

Монгол улсын Ерөнхийлөгчийн зарлигаар эрхэлсэн ажилдаа амжилт гаргаж, салбартаа олон жил үр бүтээлтэй ажилласан 57 эрхэм билгийн тооллын XVII жарны шороон гахай жилийн босгон дээр төрийн дээд одон медалиар энгэрээ мялаалаа. 

Төр түмэндээ хөдөлмөр зүтгэлээ үнэлүүлсэн нэр бүхий хүмүүсийн шагналыг Өвөрхангай аймгийн нутгийн удирдлагын сүлд танхимд аймгийн ИТХ-ын дарга А.Ишдорж, Засаг дарга Г.Ганболд, Засаг даргын орлогч О.Батжаргал нар гардууллаа. 

Энэ өдөр /2019-02-02/ Хөдөлмөрийн гавьяаны улаан тугийн одон”-оор 4, “Алтангадас одон”-оор 32, “Хөдөлмөрийн хүндэт медаль”-иар 20, “Цэргийн хүндэт медаль”-иар 1 хүнийг шагнаж, “Төрийн албаны тэргүүний ажилтан”, “Боловсролын тэргүүний ажилтан” цол тэмдгээр 3 хүнийг шагнаж байгаа юм.

ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЬЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОН

  1. Зундуйн Намсрай-Арвайхээр сумын өндөр настан
  2. Хасбазарын Ганхуяг-Баянговь жуулчны баазын ерөнхий захирал
  3. Дамдингивын Жавзансүрэн-Нарийнтээл сумын төр, захиргааны ахмад ажилтан
  4. Төрмөнхийн Нямдаваа-Баруунбаян-Улаан сумын өндөр настан

АЛТАН ГАДАС ОДОН

  1. Доржийн Янжинлхам-Гучин-Ус сумын малчин
  2. Цоодолын Алтанцог-Хархорин сумын өндөр настан
  3. Лодонгаваагийн Бямбасүрэн- Арвайхээр сумын ЕБ-ын 4 сургуулийн багш
  4. Осорын Дашдондог-Бат-Өлзий сумын өндөр настан
  5. Жамбалын Дашдорж- Арвайхээр сумын өндөр настан
  6. Сандагжавын Маруся- Арвайхээр сумын өндөр настан
  7. Цэвэгдоржийн Тарьвий- Нарийнттээл сумын өндөр настан
  8. Батсуурийн Эрдэнэцэцэг-Бат-Өлзий сумын ЕБС-ийн багш
  9. Цэрэндагвын Адъяасүрэн- Бат-Өлзий сумын өндөр настан
  10. Жигжидийн Алтантуяа- Арвайхээр сумын өндөр настан
  11. Жанчивын Банзрагч- Баруунбаян-Улаан сумын өндөр настан
  12. Хэнмэдхэвийн Бямба-Осор- Уянга сумын өндөр настан
  13. Чимэддуламын Гансүх-Хайрхандулаан сумын СТ-ийн эрхлэгч
  14. Мөнгөлжөөгийн Дашзэвэг- Баруунбаян-Улаан сумын малчин
  15. Долгорын Лхагвасүрэн-Уянга сумын ЕБ-ийн 2 сургуулийн багш
  16. Жанцангийн Нарантуяа- Арвайхээр сумын өндөр настан
  17. Сангийн Нэргүй- Арвайхээр сумын өндөр настан
  18. Жамсрангийн Өлзийсайхан-Баян-Өндөр сумын АББ-ын арга зүйч
  19. Сангидоржийн Сосорбурам- Арвайхээр сумын өндөр настан
  20. Чоймонзын Сүхбаатар- Арвайхээр сумын өндөр настан
  21. Аюурзанын Сэрээтэр- Хархорин сумын өндөр настан
  22. Самдангийн Төмөрбаатар- Арвайхээр сумын өндөр настан
  23. Лхагвадоржийн Төрбат- ББУ сумын малчин
  24. Дамдиндоржийн Шийлэгцэрэн- Арвайхээр сумын өрхийн эмнэлгийн их эмч
  25. Сангидаваагийн Шоовдор- Арвайхээр сумын өндөр настан
  26. Өсөхийн Оюунчимэг-Арвайхээр сумын иргэн
  27. Дашдондогийн Цэвээндулам-Алдар замилан ХХК-ийн нягтлан бодогч
  28. Рэнцэнгийн Баасан- Арвайхээр сумын өндөр настан
  29. Доржпагамын Пүрэвтогтох-Бат-Өлзий сумын өндөр настан
  30. Сандагийн Төмөрпүрэв-
  31. Сорогдонгийн Дуламсүрэн- МХГ-ын дарга
  32. Эмгэний Оюунбат-БОЭТ-ийн их эмч

 

ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛЬ

  1. Баатарчулууны Цолмонтуяа-БОЭТ-ийн их эмч
  2. Базарсадын Насантогтох-Бат-өлзий сумын ЕБС-ийн ажилтан
  3. Төмөрчөдөрийн Очирбат-Уянга сумын ЗД-ын жолооч
  4. Цоодолын Адъяасүрэн-ИНЕГ-ын аюулгүй байдлын шалгагч
  5. Лодойтогмидын Алтантөгс-БОЭТ-ийн их эмч
  6. Бямбын Баасан- Арвайхээр сумын өндөр настан
  7. Адъяагийн Бат-Орших-Уянга сумын Хар алмааз ХХК-ийн нярав
  8. Адъяасүрэнгийн Бунддулам-Арвайхээр сумын ЕБ-ын 2 сургуулийн багш
  9. Батдоржийн Даваасүрэн- Арвайхээр сумын ЕБ-ын 2 сургуулийн багш
  10. Доржпаламын Өлзийбат-ББУ сумын ЗДТГ-ын ажилтан
  11. Дамдинсүрэнгийн Мөнх-Очир-Хайрхандулаан сумын ЭТМ-ийн бага эмч
  12. Төмөрбаатарын Нямдаш-БОЭТ-ийн менежер
  13. Шийрэвийн Нямсүрэн- Арвайхээр сумын өндөр настан
  14. Аюушийн Пүрэв-Хархорин АЗЗА ТӨҮГ-ын жолооч
  15. Цэрэнжавын Пүрэвдорж-Есөнзүйл сумын мал зүйч
  16. Галсангийн Түвшинбаяр-БОЭТ-ийн нийгмийн эрүүл мэндийн ажилтан
  17. Сүхийн Цэдэндолгор-Гучин-Ус сумын цэцэрлэгийн багш
  18. Дашдондогийн Цэрэнханд-Арвайхээр сумын ЕБ-ын 4 сургуулийн багш
  19. Бадрахын Бямбацэрэн- Арвайхээр сумын ЕБ-ын 2 сургуулийн багш
  20. Намсрайн гүржав-Хужирт сумын өндөр настан

Цэргийн хүндэт медаль

  1. Чанбаагийн Дэлгэрнасан-Цагдаагийн газар, Бат-Өлзий сумын цагдаа